HAKKIMIZDA

 

MAT KİTAP

KURULUŞ YILI                                                       2013

YAYINLADIĞI KİTAP SAYISI                                   82

YAYIN TÜRÜ                                                        EDEBİYAT (Şiir, Öykü, Roman, Deneme, Eleştiri, Mülakat, Gezi), ARAŞTIRMA, TARİH, FELSEFE, DÜŞÜNCE, SİNEMA, MEDYA

 

 

Hikâyemiz;

Bu topraklarda yaşayan insanlar olarak düşünmeyi ve üretmeyi her şeyin temeli olarak algıladığımız için özellikle düşünsel çaba ve edebi estetik içeren yayınları, birlikte düşünmenin ve üretmenin en önemli unsuru olarak görüyoruz.

Yayıncılığın bilinen zorluklarına karşı, dünyadaki teknolojik gelişmelere paralel artan imkânlar, yayın sektörünün teknik zorluklarını belirli ölçüde giderirken, yayıncıların tek muhatapları olan okurla aralarındaki mesafe kısalıyor.

Amacını, insan bilincini inşa edecek en önemli unsur olan nitelikli eserleri o eserlere ihtiyaç duyan okurla buluşturmak şeklinde özetleyen Mat Kitap, okuma eyleminin seçkin bir eylem olması için gereken toplumsal yapının kurulmasında pay sahibi olmak için kitap yayınladı.

Metamorfoz Yayıncılık olarak 2010 yılı başında Okur Kitaplığı yayın konsepti ile başladığı yayıncılık kulvarına Okur Akademi konsepti ile devam etmiş ve ardından Mat Kitap konseptini ortaya koymuştur. İyi kitapların varlık kazanacağı Mat Kitap konseptinde geniş okur kitlelerine ulaşılması hedeflenmektedir.

 Yayınevi ile ilgili Haberler MAT KİTAP 1. SULTANBEYLİ KİTAP FUARI’NDA