71,00 TL (KDV muafiyetli)

İlhan Akın  

Alp ArslanMeydandaki mahşeri kalabalıktan çıt çıkmıyordu. Herkes, biraz sonra Selçuklu Tah-tına oturacak olan Alp Arslan’ı dinliyordu. Sesi ne kadar gür çıksa da sözcüklerin boğazına düğümlenmesine engel olamıyordu Alp Arslan. “Aziz Türk Milleti ve Soylu Selçuklu Halkı!” dediği anda yeri göğü inleten; “Sultanımız çok yaşa…” nidaları gözlerini bulutlandırmaya yetmişti. Duygularını halkından gizlemedi Alp Arslan. Düşürdüğü iki damla gözyaşı, yüreğinde hissettiği coşkunun göstergesiydi.

O biliyordu ki gözyaşı insan olmanın gereğiydi. Yeri ve zamanı geldiğinde sultanlar da gözyaşı dökerdi. Saray’ın duvarlarını göstererek:
“İnsanlık adına yemin ederim ki, şu gördüğünüz taş duvarlar benimle sizin aranızda bir engel teşkil etmeyecek. Dinim İslam adına yemin ederim ki, benim menfaatim sizin menfaatinizden önde olmayacak. Ben sizlere huzur, güven ve adalet vadediyo-rum. Zira bütün bunları sizler, benden çok daha önce hak ediyorsunuz.”
Okurlarımız dünyanın en önemli tarihsel dönemlerinden birini ve Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alp Arslan’ı farklı bir yaklaşım ve akıcı bir üslupla anlatan yazar İlhan Akın’ın bu romanını ellerinden bırakamayacaklar.


Adı Alp Arslan  
ISBN 978-625-75512-8-1  
Barkod 9786257551281  
Fiyat 71,00 TL (KDV muafiyetli)
Yayın No 81  
Dizi Türk Edebiyatı - Roman  
Sayfa 280  
Baskı 1. Basım, Mayıs 2022, İstanbul  
Cilt Amerikan Bristol 250 gr.  
Kağıt Enso 60 gr  
Boyut 12.5x19.5 cm  
Yazar İlhan Akın   
Hazırlayan  
Editör Ahmet Şahin  
G.Yayın Kordinatörü Ünsal Ünlü  
Yayın Yönetmeni Naile Aksay Ünlü
Kapak Cemre Yılmaz
Kapak Resmi Muhammed Mus'ab Sarın  
Uygulama Dizgi&mizanpaj
Düzelti Ayşenur Muslu  
Baskı ve Cilt Nur Basım Yayın  
Kitap ile ilgili haberler

Bu kitabı nereden alabilirim?

 

YORUMLAR
YORUM YAPIN
Ad Soyad  
Mail Adresi    
Yorumunuz