75,00 TL (KDV muafiyetli)

Osman Nur  

Cehennemden Kurtulmanın Yolu


Osman Nur bu kitapta İslam Dini dışındaki farklı inanç sistemlerini Kur’an ayetleri ışığında bir analize tabi tutuyor. Bu analiz ve yorum denemesinde hareket noktası daima Ehl-i Sünnet akaididir. İslam dairesi dışındaki inhiraf etmiş/bozulmuş inanç sistemleri, Kur’an ayetleri rehberliğinde ak ile kara, doğru ve yanlış gibi vazıh çizgilerle ayırt edilerek bir sarahate/açıklığa kavuşuyor. Böylece doğru bildiğimiz yanlışlar veya yanlış bilgilendiğimiz doğrular da zihin ve inanç düzleminde belli-belirgin bir aydınlığa kavuşuyor.
Cehennemden Kurtulmanın Yolu, cehenneme giden dikenli-karanlık yolu kısaltıyor. Cennete giden yolun önündeki engelleri de ayetlerin/vahyin aydınlığıyla kaldırıp berrak bir inanç zeminine taşıyor.
Hayatında İslami bilgilenme sürecine işlerlik kazandırmak isteyen okurlar, bu kitabı okuyup özümseyerek Kurtuluşun ve Hidayetin aydınlık iklimine daha bir yakınlaşacaklar ve aklî melekelerini kullanarak “Cehennemden Kurtulmanın Yolu” kalbi/zihinsel imkânına inanç/akide boyutunda ulaşacaklardır.
Cehennemden Kurtulmanın Yolu, doğru-yanlış biçiminde tefrik eden ayırt edici muhtevasıyla dikkat çekiyor. Hakikati/doğru yolu gösterip Cehenneme giden yolun süslü taşlarla örülü güzergâhında, izah edip açıklayarak ikaz/uyarı yüklü cümleler eşliğinde okurun istifadesine sunuyor.Adı Cehennemden Kurtulmanın Yolu  
ISBN 978-605-82152-2-1  
Barkod 9786058215221  
Fiyat 75,00 TL (KDV muafiyetli)
Yayın No 10  
Dizi İslam Dini Düşüncesi  
Sayfa 280  
Baskı 2. Basım, Kasım 2017, İstanbul  
Cilt Mat Kuşe 300 gr. Kabartma Laklı  
Kağıt Enzo 70 gr.  
Boyut 13.5x21.0 cm  
Yazar Osman Nur   
Hazırlayan -  
Editör Mustafa Nurullah Celep  
G.Yayın Kordinatörü Ünsal Ünlü  
Yayın Yönetmeni Ahmet Aslantürk
Kapak Dizgi&mizanpaj
Kapak Resmi -  
Uygulama Mat Kitap
Düzelti Fatih Pala  
Baskı ve Cilt Erkam Yayın San. Tic. A.Ş.  
Kitap ile ilgili haberler

Bu kitabı nereden alabilirim?

 

YORUMLAR
YORUM YAPIN
Ad Soyad  
Mail Adresi    
Yorumunuz