190,00 TL (KDV'den muaf)

Murat Bozdoğan - Melek Bozdoğan

Çocuklar İçin Kur’an-ı Kerim 1- 6. Cüzler [6 Kitaplık Set]


Okul öncesi dönem ve ilköğretim dönemi, kişilik altyapısının ve davranış kalıplarının önemli ölçüde şekillendiği bir zaman dilimidir. Bu yüzden çocuklara uygulanacak eğitimin, bilgilendirmekten ziyade karakter oluşturmaya ve davranış kazandırmaya yönelik olması gerekmektedir.


Bu dönemde çocuklara ahlaki ve dini eğitim verilmesi, Kur’ân-ı Kerîm okutulması, hem manevi dünyalarına katkıda bulunmakta, hem de zihinsel gelişimlerini desteklemektedir. Özellikle okul öncesi dönemde Kur’ân-ı Kerîm okumayı öğrenen çocukların, okul döneminde okuma-yazma öğrenme süreci önemli ölçüde kısalmakta, farklı dersleri anlamaları ve öğrenmeleri kolaylaşmaktadır.

“Çocuklar İçin KUR’ÂN-I KERÎM” seti, okul öncesi dönem ve ilköğretim döneminde Kur’ân-ı Kerîm okumaya başlayan çocukların zihinsel yeterlilikleri ve anlama kapasiteleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çocukların kolay okumalarını sağlamak amacıyla üstün, esre ve ötreli harfler, med harfleri, cezm, şedde ve tenvinli harfler renklendirilerek birbirinden ayrılmış, okunmayan harfler griye boyanmış, kitap daha büyük ve okunaklı yazı stili kullanılarak düzenlenmiştir. Hem çocukların kitabı kısa sürede okuyup yeni bir kitaba geçmek suretiyle motive olmaları, hem de kitapları daha rahat taşıyabilmeleri için, her cüz farklı renklerdeki fasiküller halinde hazırlanmıştır.Adı Çocuklar İçin Kur’an-ı Kerim 1- 6. Cüzler [6 Kitaplık Set]  
ISBN 978-605-82841-0-4  
Barkod 9786058284104  
Fiyat 190,00 TL (KDV'den muaf)
Yayın No 08  
Dizi Kur'an-ı Kerim  
Sayfa 304 (6 cüz toplam sayfa)  
Baskı 4. Basım Şubat 2020, İstanbul  
Cilt Kuşe Karton 300 gr.  
Kağıt 1. Hamur 80 gr.  
Boyut 19.5x27.0 cm  
Yazar Murat Bozdoğan- Melek Bozdoğan  
Hazırlayan Çizimleri Hazırlayan: Murat Bozdoğan & Melek Bozdoğan  
Editör -  
G.Yayın Kordinatörü Ünsal Ünlü  
Yayın Yönetmeni Ahmet Aslantürk
Kapak Dizgimizanpaj.com
Kapak Resmi -  
Uygulama Mat Kitap
Düzelti Hafız Emre Ceylan  
Baskı ve Cilt Tunçel Matbaacılık  
Kitap ile ilgili haberler

Bu kitabı nereden alabilirim?

 

YORUMLAR
YORUM YAPIN
Ad Soyad  
Mail Adresi    
Yorumunuz