155,00 TL (KDV muafiyetli)

Osman Nur  

Gerçek İslam İnanç RehberiBu kitap gerçek İslam inancı nedir, ne değildir bunu anlatmaktadır. Gerçek İslam akaidinde olmayıp da kendini gerçek İslam inancı üzerinde zanneden insanlar vardır. Bunlar ya batıl bir mezhebin görüşünü, veya bazı yanlış yolda giden tarikatların yanlış görüşlerini, ya da insanların kafasından çıkıp İslam’a aykırı ideolojilerin görüşlerini veyahut da atalarından gelen yanlış, İslam’ın kabul etmediği gelenek ve görenekleri, ırkını kutsamayı, diğer ırkları küçümsemeyi doğru zannederek inanmaktadırlar.

Böyle insanlar kendilerinin yolunu doğru ve güzel bulmaktadırlar. Bunlar Müslümanın inancını iptal edeceği için çok tehlikelidir. Ülkemizde yaygın şekilde doğru kabul edilen bazı ideolojik yaklaşımlar, peygamberimizi dinden soyutlamak, Fetöcülük vb. görüşler hep gerçek İslam akaidi ile birçok yönden çelişmektedir.
Bu kitap, gerçek İslam inancını, bütün yönleriyle ayet ve hadislerin ışığında tespit etmektedir. İslam düşmanları Müslümanların kafasını karıştırmak veya inançlarını sarsmak için çeşitli konuları dile getirerek meseleleri ters yüz edip sunmaktadırlar. Bilgisi az olan ya da hiç olmayan insanların da inançları sarsılmaktadır. Bunlar hadisler, kadın hakları, şeriat yasaları, mezhepler, şefaat, Yahudi ve Hristiyanların durumu, kader, siyaset, cihat vb. konulardır.
Gerçek İslam inancına sahip olanlar mutlaka cennete girecektir. Peygamberimiz, “Benim ümmetim 73 fırkaya ayrılacak, 72’si cehennemde biri kurtulacak.” demiştir. O kurtulacak olanı da “ehlisünnet vel cemaat” olarak açıklamıştır. Tirmizi. İbni Mâce”. Onun için ehlisünnet mezhebini iyi öğrenip itikadımızı düzeltmemiz gerekmektedir. Yanlış inançta olanlar da bu kitabı okuyarak gerçek İslam inancına kavuşabilirler.
Gerçek İslam inancını bizler ehlisünnet âlimlerinin öncülüğünde kabul ettik. Ehlisünnet görüşünün dışındaki görüşlerin hepsi yanlıştır. Ehlisünnet âlimleri bir fetva veya bir inanç kaidesine karar verirken şu bilgilerle donanmış durumdadırlar:
Ehlisünnet âlimleri, hangi ayetin önce hangisinin sonra geldiğini, ayetlerin nüzul sebebini, hangi hadisin önce hangisinin sonra, hangi olay üzere söylendiğini de çok iyi bilirlerdi. Ayet ve hadislerin neshedilip edilmediğini, neshedilen ayet ve hadisleri, onların yerine geçen ayet ve hadisleri iyi bilirlerdi. Ayrıca ayet ve hadislerin hangilerinin emir, hangilerinin ruhsat veya hangilerinin tavsiye niteliğinde olduğunu da bilir ve ona göre fetvalarını verirlerdi. Yine ayetleri peygamberimizin nasıl anlayıp izah ettiğini, sahabenin ayetleri ve hadisleri nasıl anlayıp izah ettiklerini, icma edilen konuları, cumhuru ulemanın görüşlerini ve kıyası da çok iyi biliyorlardı. Ehlisünnete karşı fikir beyan edenlerin bu tertipten haberleri bile yoktur, en azından bunlara dikkat etmemektedirler. Onun için ehlisünnetin yolunu takip edenlerin kurtulmaları çok büyük ihtimaldir.


Adı Gerçek İslam İnanç Rehberi  
ISBN 978-605-68695-9-4  
Barkod 9786056869594  
Fiyat 155,00 TL (KDV muafiyetli)
Yayın No 58  
Dizi İslam Dini Düşüncesi  
Sayfa 512  
Baskı 1. Basım, Şubat 2020, İstanbul  
Cilt Sert Kapak İplik Dikiş  
Kağıt Holmen 60 gr.  
Boyut 16.5x24.5 cm  
Yazar Osman Nur   
Hazırlayan  
Editör Mustafa Nurullah Celep  
G.Yayın Kordinatörü Ünsal Ünlü  
Yayın Yönetmeni Naile Aksay Ünlü
Kapak Dizgi&mizanpaj
Kapak Resmi -  
Uygulama Dizgi&mizanpaj
Düzelti Mat Kitap  
Baskı ve Cilt Erkam Yayın San. Tic. A.Ş.  
Kitap ile ilgili haberler

Bu kitabı nereden alabilirim?

 

YORUMLAR
YORUM YAPIN
Ad Soyad  
Mail Adresi    
Yorumunuz