44,00 TL (KDV muafiyetli)

İbrahim Bilgin  

Küçük Şehrin Büyük Hikâyesi Akçakoca


Geniş ve uzun sahillerinde gezip, dalgaları izlerken huzurun sesini duyacaksınız. Çeşit çeşit meyve ağaçların arasında dolaşırken rastlayacağınız küçük dostlarımızla da sıkılmayacak, kendinizi masalsı ortamlarda bulacaksınız. Çünkü iki bin beş yüz yıllık geçmişi, tarihî yapıları ile küçük bir şehirden ötedir Akçakoca. İlk adını, bembeyaz dalgaları ile gün ışığında parlayan kayalarından alan Dia; bugün, fındık dalları ve çınar ağaçları ile yemyeşildir.

Akçakoca, tarihe not düşen mazisi, varlığına değer katan masmavi deniziyle ön plana çıkmış, denizden doğup denizde batan güneşiyle Karadeniz'in incisi olmuştur. Dünya'da yaşanan bütün savaşlar, özünde güzel bir yemek yemek için çıkmıştır. Akçakoca’da kayda değer savaş olmuş mu bilmiyorum ama, deniz manzarası eşliğinde, lezzetli mutfağından çıkan balık çeşitlerini tatmak için gelen misafirlerin sayısı, Malazgirt'te savaşan Alparslan'ın askerlerinden kat kat fazladır.
Koç Baba'dan Ahmet Dede'ye, Turizm Derneği'nden, Bülent Ecevit'in köşe yazılarına, inci gibi kumsallarından fındık ticaretine kadar büyük hikâyeleri okudukça, siz de küçük gibi görünen bu şirin sayfiye kasabasına âşık olacaksınız ve AŞKÇAKOCA olarak anacaksınız.
Okudukça tanıyacağınız ve tanıdıkça seveceğiniz Karadeniz Bölgesi'nin cennet köşelerinden biri olan Akçakoca’ya şimdiden hoş geldiniz.


Adı Küçük Şehrin Büyük Hikâyesi Akçakoca  
ISBN 978-625-75512-3-6  
Barkod 9786257551236  
Fiyat 44,00 TL (KDV muafiyetli)
Yayın No 76  
Dizi Türk Edebiyatı - Öykü  
Sayfa 128  
Baskı 1. Basım, Şubat 2022, İstanbul  
Cilt Amerikan Bristol 250 gr.  
Kağıt Holmen 70 gr.  
Boyut 12.5x19.5 cm  
Yazar İbrahim Bilgin   
Hazırlayan  
Editör Elif Günal  
G.Yayın Kordinatörü Ünsal Ünlü  
Yayın Yönetmeni Naile Aksay Ünlü
Kapak Süeda Bilgin Güner
Kapak Resmi Rumeysa Turunç  
Uygulama Dizgi&mizanpaj
Düzelti Elif Günal  
Baskı ve Cilt Nur Basım Yayın  
Kitap ile ilgili haberler

Bu kitabı nereden alabilirim?

 

YORUMLAR
YORUM YAPIN
Ad Soyad  
Mail Adresi    
Yorumunuz