Okur Kitaplığı Kitap Listesi

Emin Azeri - Ardahan ve Yöresi İlginç Olaylar / Deneme
31 Mayıs Cuma 2019, 392 sayfa

İbni Haldun’un “Coğrafya Kaderdir!” sözünü en çok duyumsadığımız anlar belki de kendi yaşadığımız coğrafyada geçen hikâyeleri duyduğumuz veya okuduğumuz anlardır. Yazar, uzun yıllara dayanan yaşam ve tecrübesiyle farklı bakış açılarıyla okura ilginç olaylar anlatıyor.

“Doğu Anadolu Bölgesinde ve dolayısıyla Ardahan ve yöresindeki iklim şartları, diğer bölgelerimizdeki iklim şartlarından çok daha farklıdır. Tabii ki bu Doğu Anadolu Bölgesinde yaşayan insanlarımızın yaşam şartları ve üretim biçimleri, diğer bölgelerde yaşayan insanlarımızın yaşam şartları ve üretim biçimleri arasında az veya çok farklılıklar olacaktır. Nitekim bu farklılıkları, “İlginç” olarak nitelendirdiğimiz olaylarımızda da görmek mümkündür.”


99,00 TL (KDV muafiyetli)
İlhan Akın - Santa Barbara & Nikomedia / Roman
07 Şubat Cuma 2020, 272 sayfa

“Bedel ödemeden zafer kazanılmazdı.”
Zafer fermanını kendisi göremeyecekti lakin yolunu açtığı “Özgürlük Mücadelesi” sonsuza kadar sürecekti.
Sırtında açılan yaralar ise umurunda değildi.
Santa Barbara’ydı ismi.
O, “Doğu” ile Batı”yı “sevgi” yolunda birleştirdi.
Nikomedia’nın en güzel ve en soylu kızlarından biri…
Kieroslu Aldonis’in gönülden sevdiği…


70,00 TL (KDV muafiyetli)
Musa Çiftçi - Yol Arayışı /
05 Nisan Pazartesi 2021, 208 sayfa

Dolayısıyla bu kutsal dava, bir anlamda fedailerini de değerli kılmaktadır. Bugün, inançların özgürce yaşanması konusundaki serbestiyet, geçmişte bu uğurda verilen mücadelelerin, çekilen çilelerin, yok olan hayallerin, kararan hayatların, dağılan ailelerin, ödenen bedellerin bir sonucudur. Bu kitapta yazar, her türlü zorluğa göğüs gererek, ne pahasına olursa olsun canını dişine takıp, bu doğrultuda bedeller ödeyip, yaşamın her alanında yasaklanmaya çalışılan inançlarını özgürce yaşayabilmek ve başörtüsüne özgürlük için Şanlıur-fa’dan Ankara’ya kadar süren bir yürüyüşün adım adım öyküsünü anlatıyor. ‘Aramakla bulunmaz, fakat bulanlar arayanlardır.’ Eserde, bu kutsal davanın yücelt-tiği yaşamlar anlatılırken, konuyla ilgili, Hz. Peygamber döneminden, sahabe haya-tından yaşananlara benzer vakalardan kesitler sunularak, ananelerimiz, olmazsa olmazlarımızı da anlatıyor Musa Çiftçi.


63,00 TL (KDV muafiyetli)
Cemal Çandır - Nalbant Sabri /
26 Mayıs Çarşamba 2021, 272 sayfa

Düzce’de başlayıp Ordu’da devam eden ve yine Düzce’de son bulan mücadelelerle dolu bir hayat…
Ayşe Hatun’un gözbebeği, Rabia’nın beyi, evlatlarının babası, torunlarının “Cık Cık Baba”sı, köydeki ve civardaki hayvanların hem arkadaşı hem baytarı hem de nalbantı.
Çocukların ise neşeli Sabri Amcası, Yukarıkaraköy’ün Ramazan davulcusu, dürüst, inançlı ve adam gibi biri…
Yaşadığım her an, keşke babam yanımda olsaydı diyorum.
İşte bugün, herkes babasının gününü kutlarken kalbim öyle çok burkuldu ki, onu öyle çok özledim ki, o güzel insanın hikâyesini herkesle paylaşmak istedim.
Canım babama bugün vereceğim hediye bu kitap olsun istedim.
İçinde herkesin kendinden bir parça bulacağına inandığım ve hayatımın her sayfasında mührü bulunan babam Nalbant Sabri’nin hayatını anlatan bu kitaptan yararlanmanız dileğimle…

78,00 TL (KDV muafiyetli)
Murtaza Kamar - Kum Saati / A
13 Mayıs Cuma 2022, 384 sayfa

Kitapta ağırlıklı olarak yöneticilik yaptığım dönemlerde karşılaştığım olay ve edin-diğim tecrübeleri insanların istifadesine sunmaya çalıştım. Gayretim, rızam ile gel-mediğim bu dünyadan hoş bir sada bırakarak gitmektir.
Resullullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: İnsanların en hayırlısı insanlara/insanlığa faydalı olandır. Bu kitap da aynı kaygının bir mahsulüdür. Okurlara bu kitap vesile-siyle bir nebze olsun faydalı olabileceksek bizden mutlusu olamaz.
Mutlu olalım, mutlu kılalım.

100,00 TL (KDV muafiyetli)
Murtaza Kamar - Keşke’den Önce -2- / Deneme
13 Mayıs Cuma 2022, 176 sayfa

İşte bu kitap, yazarın gerek okumalarından edindiği, gerekse yaşam tecrübelerinden çıkardığı dersleri içeren ve okurun takdir ve istifadesine sunulan bir dizi makaleden oluşuyor. Size de keşke’lerinizden önce bir okuma, bir düşünme imkânı sunuyor yazar.


55,00 TL (KDV muafiyetli)