Murtaza Kamar


1962 yılında Mardin’de doğdu. On sekiz çocuklu ailenin on altın[1]cı çocuğudur. İlk, orta ve lise eğitimini Mardin’de tamamladı. Liseyi 1979’da yani terörün zirve yaptığı yıllarda bitirdiği için annesinin rıza göstermemesi üzerine yüksek tahsile yönelemedi.

Sekiz yaşında çırak olarak başladığı terzilikte sekiz yıl çalıştıktan sonra pantoloncu ustası olarak ayrılıp elektrik ustalığına başladı. 1983 yılında Isparta’da başlayan askerliğini 1985’te Kıbrıs’ta bitirdi. Aynı yıl Ankara’da bulunan Teknik Okullar Müdürlüğü sınavlarını geçerek 2. Sınıf Yetkili Elektrikçilik belgesi aldı. Yine aynı yıl Mardin’de bulunan boru fabrikasında elektrik ustası olarak işe başladı. 1991’de iş kazası geçirmesi üzerine daha önce kazanıp gitmediği Mardin Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başladı. 1995 yılında bir yıl sürecek olan Maliye Bakanlığı Mesleki Eğitim Kursu’nu başarı ile bitirdikten sonra açılan sınavlarla 1997’de müdür yardımcısı olarak Sivas’ın Altınyayla ilçesinde Mal Müdürü vekili olarak göreve başladı. 1999 yılında katıldığı Müdürlük Sınavını kazanarak 2000 yılında Gaziantep’in İslahiye ilçesinde Mal Müdürü olarak göreve başladı. 2006 yılında Hatay Saymanlık Müdürlüğü’ne atandı. 2008 yılında da Defterdar Yardımcılığı sınavını kazanarak kendi isteğiyle Şırnak’a atandı ve orada beş yıl hizmet etti. 2012 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. 2013 yılında atandığı Düzce’den 2017 yılında üçlü kararname ile Van iline Defterdar olarak atandı. Hâlen aynı yerde görev yapıyor.

Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Evli ve üç kız babasıdır.

Çeşitli konferanslar vererek Youtube Tv’de sohbet programları yaptı. Yerel gazetede haftalık makaleleri yayımlanmaktadır. Yaşama Yön Veren Tavsiyeler (2 cilt) ve Keşke’den Önce I, Keşke’den Önce II kitapları yayınlandı.

 


E-Mail :

Web : https://murtazakamar.blogspot.com/

Yazara ait kitaplar Kum Saati
Keşke’den Önce -2-
Yazar ile ilgili haberler